Zakup nawozu z selenem

Szybki wpis informacyjny dla osób zainteresowanych podniesieniem zawartości selenu w glebie i w roślinach. O nawożeniu gleby selenem pisałem jakiś czas temu. Możesz zobaczyć ten wpis.

W Polsce nie można dostać „niehurtowych” ilości selenu do nawożenia – kupujesz albo 25 kg worek selenianu sodu, albo 10 gramów dwutlenku selenu. W chwili obecnej nie znalazłem nic pomiędzy.

Selen elementarny

Kupka selenu elementarnego. Wygląda nieco złowrogo prawda?

Zamierzam zamówić 1 kg bezwodnego seleninu sodu (Na2SeO3) lub inaczej selenian sodu (IV) z  Chin.

Koszt zamówienia będzie wynosić około 660 zł. Mi tyle selenu oczywiście nie będzie potrzebne, dlatego jakby był ktoś zainteresowany nabyciem 100 (albo więcej) gramów. To by kosztowało Cię to z przesyłką około 75-85 zł (w zależności czy Urząd Celny dowali cło). 100 gramów wystarczy Ci na 5 ha na rok lub na 5 lat na hektar, lub na 50 lat na 10 arów, albo na 500 lat na 100m2 (hej, jak permakultura, to permakultura!).

Nie robię tego dla zysku, poza tym na sprzedaż tego związku trzeba mieć pozwolenia… My tu jednak nic nie zamierzamy sprzedawać, a jedynie dzielić się miedzy znajomymi kosztami zamówienia, no nie?Jakby było większe zapotrzebowanie, to można zamówić nawet więcej, wtedy wyjdzie jeszcze taniej. Zainteresowani są proszeni o napisanie komentarza (z prawdziwym adresem email w formularzu), albo maila. Zamówienie zamierzam złożyć pod koniec marca.Karta TDS (.pdf)
Sodium selenite-TDS

Obchodzić się z tym należy dużo ostrożniej niż z jajkiem, bo w tym stężeniu to groźna trucizna – 10 gramów seleninu sodu, to odpowiednik około 22 tysięcy standardowych kapsułek zawierających 200mcg selenu…

~~~~

Related Post

Comments

  1. Agnieszka says

    Witam serdecznie,zgłaszam sie do permakulturnika i drogich czytelników z informacja która może rozwiązać mój problem,przeczytałam ostatnio na blogu ze w Polsce brakuje mączki kostnej,mój problem polega na tym ze mam jej za dużo a to dlatego ze zakupiłam 30 paczek o wadze każdej 1,3 kg, z myślą nawiezienia mojego wynajętego ogródka który niefartownie stracilam,nie mam możliwości wynająć nowego w tym roku i chce upłynnić ten towar w cenie po jakiej go kupiłam, towar oryginalnie zapakowany z całym szczegółowym opisem jak stosować co zawiera itd,niestety cena nie jest zbyt atrakcyjna gdyż jedna paczka kosztuje 45 zł ale z tego co sie zorientowałam to i tak taniej niż na Allegro bo tam 800 gramów kosztuje 50 zł,jeśli ktokolwiek jest zainteresowany by wspomóc koleżankę to proszę o kontakt,nie wiem czy nie naruszam zasad bloga jeśli tak to przepraszam i proszę o usunięcie ogłoszenia,ogłoszenie nie jest zamieszczone w celach biznesowych a jedynie wspólnej pomocy,pozdrawiam Agnieszka

  2. darwan says

    Mam pytanie o zastosowanie selenianiu sodu w sadzie, warzywniku i na rośliny jagodowe,
    Jakiego stężenia użyć aby nie zaszkodzić roślinom, ile selenianu sodu na np 5 l wody w opryskiwaczu i na jaką powierzchnię lub ile roślin taki opryskiwacz powinien wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *